Будівництво Богуславської лікарні розпочалося в 1890 році. В той час медицина Південно-Західного краю Російської імперії, в тому числі в Київської губернії, переходила до рук земства. Засновником земської медицини в Богуславському районі був лікар О. Шимановський, який згодом став професором-офтальмологом медичного факультету Київського університету. Після від’їзду до м. Києва його замінив лікар Гдешинський, при якому у 1890 році розпочалося та в 1900 році закінчилося будівництво лікарні. Територія Богуславської дільниці в ті часи складалася із земель Богуслава, Пустовітівської, Вільхівецької та Ісайківської волостей. Перед початком Першої світової війни населення району складало 65 тис. осіб, а в м. Богуславі – 15 тис.
Система надання медичної допомоги населенню була така: амбулаторна, стаціонарна, виїзна та термінова швидка. При цьому амбулаторна – безкоштовна.
У часи Першої світової війни в лікарні був розгорнутий табір для поранених. Після утвердження радянської влади почалося будівництво медицини профілактичної.
У часи Другої світової війни лікарня виконувала функції передової перев’язувального пункту під час окупації.
1945-1955 роки – медичним працівникам довелося багато працювати для ліквідації в районі масових інфекційних захворювань: висипного та черевного тифу, малярії, дифтерії. Завдяки наполегливій праці медичних працівників ситуація в районі в післявоєнний період поступово поліпшилався.
З 1955 по 1965 рокив Богуславі побудовано терапевтичний корпус та харчоблок. З 1965 по 1969 роки матеріальна база лікарні продовжувала змінюватися. Облаштовувалась територія. Всі відділення були переведені на водяне опалення, проведена каналізація тощо. З 1968 по 1972 роки була споруджена типова трьохповерхова поліклініка на 375 відвідувань за зміну, господарський корпус: пральня, гараж, котельня. Побудований двохповерховий корпус для терапевтичного відділення. Районна лікарня розширилася до 175 ліжок.
Збільшилась кількість лікарів у районі, якщо у 1968 році їх було 52, то в 1971 році – 63 та 273 середні медичні працівники. Почався період розвитку спеціалізованої допомоги, прийом проводився за 19-ма спеціальностями, широко застосовувалися методи дослідження ЕКГ, біохімічні лабораторії тощо.
З 1969 року розпочалося будівництво п’ятиповерхового стаціонарного корпусу на 500 ліжок та триповерхового корпусу поліклініки на 375 відвідувань за добу. В будівництві лікарні активно допомогали керівники району, установ, організацій Богуславщини.
У1983-1986 роках розпочався етап переходу з барачних приміщень у новий корпус, який розрахований на 500 ліжок, в ньому розмістилися відділення ЦРЛ. Продовжувалася зміцнюватися матеріальна база медичних закладів району.
У другій половині ХХ століття медицину в Богуславському районі очолювали головні лікарі: Кудряшов В.І., Живогляд М.І., Дорош Г.В., Негода В.В., Рябчун В.В.
З 1996 і до недавно головним лікарем Богуславської ЦРЛ був лікар-офтальмолог вищої категорії Шинкаренко Валентин Петрович. Охорона здоров’я району, зокрема й Центральна районна лікарня, пережила не найкращі часи, пов’язані з економічною кризою в державі. Адміністративний персонал, всі медичні працівники виявляють вміння, наполегливість для забезпечення відповідного рівня надання медичної допомоги населенню.
З квітня 2021 по квітень 2024 року директором закладу був Унгурян Сергій Іванович.
З 6 квітня 2024 року директором закладу став Бубнов Віталій Олександрович.
З 2013 року почалося реформування галузі охорони здоров’я, відбулось відокремлення екстренної медичної допомоги, первинної та вторинної медичної допомоги.
На даний час КНП БМР «Богуславська ЦЛ», як вторинна ланка медичної допомоги, надає консультативну спеціалізовану, діагностичну та стаціонарну допомогу.
Амбулаторно-поліклінічна допомога :
- консультативна поліклініка, на 345 відвідувань за зміну, працює 18 вузьких спеціалістів.
Стаціонарна допомога:
- 5 відділень, загальна кількість профільних ліжок – 130; Із них -
- Об'єднане терапевтичне відділення – 60 ліжок; в тому числі терапевтичні - 15 ліжок; неврологічні - 20 ліжок; кардіологічні - 20 ліжок; паліативні ліжка - 5 ліжок.
- інфекційне відділення – 15 ліжок;
- об’єднане хірургічне відділення – 40 ліжок; в тому числі:хірургічні – 25 ліжка; травматологічні – 15 ліжок;
- педіатричне відділення - 15 ліжок;
- реанімаційних – 6 ліжок.
Допоміжні відділення та кабінети:
- операційне відділення;
- паталогоанатомічне відділення;
- відділення амбулаторного гемодіалізу;
- стерилізаційне відділення;
- фізіотерапевтичний кабінет;
- аптека.
Діагностичні відділення та кабінети:
- рентгенологічне відділення;
- клініко-діагностична лабораторія;
- ендоскопічний кабінет;
- кабінет функціональної діагностики;
- кабінет ультразвукової діагностики.